Daňové identifikační číslo ProZ.com
Thread poster: Milan Condak
Milan Condak
Milan Condak  Identity Verified
Local time: 02:41
English to Czech
Jul 15, 2019

V roce 2013 jsem zaplatil ProZ.comu fakturu obsahující DPH (21% pro ČR). Jako DIČ bylo uvedeno
"EU-276000137" které není možné ověřit ve VIES. Stát "EU" není volitelná položka. Jako neplátce DPH jsem to neřešil.
Plátci DPH a identifikované osoby uvádějí jednotlivá plnění do hlášení.
--
Ve třech státech EU (Nizozemsku, Španělsku a Řecku) je práh pro povinnou registraci k DPH nula. ProZ.com má odběratelům vystavovat faktury bez DPH. Odb
... See more
V roce 2013 jsem zaplatil ProZ.comu fakturu obsahující DPH (21% pro ČR). Jako DIČ bylo uvedeno
"EU-276000137" které není možné ověřit ve VIES. Stát "EU" není volitelná položka. Jako neplátce DPH jsem to neřešil.
Plátci DPH a identifikované osoby uvádějí jednotlivá plnění do hlášení.
--
Ve třech státech EU (Nizozemsku, Španělsku a Řecku) je práh pro povinnou registraci k DPH nula. ProZ.com má odběratelům vystavovat faktury bez DPH. Odběratelé jsou povinni ProZ.com sdělit svoje DIČ.

Možná jste ne/četli anglickou diskuzi (přeložil jsem Googlem do češtiny):

https://www.proz.com/forum/money_matters/314413-incorrect_vat_number_on_french_agencys_web_site.html#2705551

Adelaida López
Španělsko
Místní čas: 12:41
Angličtina do španělštiny

Proz. DIČ neplatné

17. ledna 2018

Zná někdo o DIČ Prozu, které není registrováno do VIES? Měli jste stejný problém, když jste udělali roční daň?
  
Samuel Murray
Nizozemí
Místní čas: 12:41
 Člen (2006)
Angličtina do afrikánštiny

AUTOR TÉMATU
@ Adelaida

17. ledna 2018

Adelaida López napsala:
Zná někdo o DIČ Proz, který není registrován do VIES?

VIES obsahuje pouze čísla DPH v EU. Pokud má ProZ.com číslo DPH, není to EU.
 
Sheila Wilson
Španělsko
Místní čas: 11:41
 Člen (2007)
Angličtina

Naopak

17. ledna 2018

Samuel Murray napsal:
VIES obsahuje pouze čísla DPH v EU. Pokud má ProZ.com číslo DPH, není to EU.

Věřím, že VIES obsahuje čísla DPH vydaná členskými státy, zatímco číslo DPH, které používá ProZ.com, je číslo vydané v EU. Je to proto, že společnost je registrována v USA, ale přesto potřebuje číslo DPH, protože vybírá tolik peněz od jednotlivců v členských státech EU (aka nás).
 
Adelaida López
Španělsko
Místní čas: 12:41
Angličtina do španělštiny

DIČ EU

17. ledna 2018

Díky oběma.

Proč mají EU DPH číslo začínající dvěma písmeny, která nepatří do konkrétní země, ale do Evropské unie, a když provedete platbu, můžete si tuto DPH odečíst od okamžiku registrace (21% v mém případě)?
Problém nastává později, když děláte roční daň s vládou a nepřijímají PROZ jako evropskou společnost pro DPH registrovanou na VIES.

Právě jsem obdržel dopis od daňového úřadu, který mi říkal, že tuto společnost nemohu zahrnout do daňového odpočtu a musím přepracovat všechny své papíry, protože jsem s ProZ udělal mnoho nákupů.

Četl jsem ve vláknu, že se zaregistrovali v Německu, a místo EU jsem místo německé země uvedl kód země, ale stále není platný. Přikládám dokument; v každém případě může někdo pomoci nebo měl stejný případ a jak postupoval.

Díky předem a omlouvám se za mou neznalost v tomto případě.

Ade
====
Reakce ProZ.com na anglický text o ní? Žádná reakce. Možná diskuzi nečetli.
--
Mě, jako neplátce DPH, se text týká pouze v případě, že ProZ.com neodvedla České republice "DPH", které jsem ProZ.com zaplatil (zvýšili si svoje tržby) a český finanční úřad by mi naúčtované DPH neuznal jako náklad (snižují základ daně z příjmu). Já o individuálním nákupu od ProZ.com nejsem povinnen informovat.

Společnosti registrované k dani v Německu, které mají webové stránky, mají povinnost uvádět na stránce Impressum identifiační údaje, mezi nimi DIČ. Na stránce "about-us" takový údaj nemají.

Nápověda (nepřeložená do češtiny) obsahuje tento text:


https://www.proz.com/faq/billing_and_payment.html

1.5 - Why does ProZ.com sometimes charge VAT tax on memberships purchased from within the EU?

(This question only affects members in Europe.)

If, when purchasing a membership from within the European Union, a member does not supply a VAT number which can be verified online, ProZ.com is obliged by law to collect VAT tax against the purchase made, according to the VAT rate applicable in the country of the purchaser.

If a VAT number is supplied, no VAT tax is charged.

For those desiring more details: In July of 2003, the EU entered into effect a directive obliging non-EU suppliers of digital services to collect VAT tax on sales made to individuals (not businesses) living in the EU countries. ProZ.com reports and remits VAT taxes it collects to the Spanish tax authority, under the provisions of the "Special Scheme for non-EU Businesses Providing Electronically Supplied Services to EU Consumers"

For more information, see the EU "Directive relating to VAT on digital services
entered into force on 1 July 2003" at http://ec.europa.eu/taxation_customs/business/vat/telecommunications-broadcasting-electronic-services_en

4 - I'm in the EU. Do I have to pay VAT?

If you live outside the EU, or if you live in the EU and have a VAT number, no. If you live in the EU but do not have VAT number, yes.
---

Milan
Collapse


 


There is no moderator assigned specifically to this forum.
To report site rules violations or get help, please contact site staff »


Daňové identifikační číslo ProZ.com






Trados Studio 2022 Freelance
The leading translation software used by over 270,000 translators.

Designed with your feedback in mind, Trados Studio 2022 delivers an unrivalled, powerful desktop and cloud solution, empowering you to work in the most efficient and cost-effective way.

More info »
TM-Town
Manage your TMs and Terms ... and boost your translation business

Are you ready for something fresh in the industry? TM-Town is a unique new site for you -- the freelance translator -- to store, manage and share translation memories (TMs) and glossaries...and potentially meet new clients on the basis of your prior work.

More info »