DVX pomijanie tekstu
Iniziatore argomento: Evonymus (Ewa Kazmierczak)
Evonymus (Ewa Kazmierczak)
Evonymus (Ewa Kazmierczak)  Identity Verified
Polonia
Local time: 22:26
Membro (2010)
Da Inglese a Polacco
+ ...
Feb 19, 2011

Dzień dobry,
mam dość obszerny tekst do tłumaczenia z zaznaczonymi fragmentami, które mam pominąć i nie tłumaczyć, ale nie mogę ich wyciąć z tekstu, nie mogę rozbić pliku. Klientowi muszę dostarczyć plik, w którym moje tłumaczenie będzie poprzeplatane tymi nietłumaczonymi fragmentami.
Plik jest w Wordzie 2007. Czy istnieje jakaś opcja w Déjà Vu by w tworzonym projekcie te fragmenty do pominięcia w ogóle nie były widoczne, tzn. czy mogę je jakoś zaznaczyć
... See more
Dzień dobry,
mam dość obszerny tekst do tłumaczenia z zaznaczonymi fragmentami, które mam pominąć i nie tłumaczyć, ale nie mogę ich wyciąć z tekstu, nie mogę rozbić pliku. Klientowi muszę dostarczyć plik, w którym moje tłumaczenie będzie poprzeplatane tymi nietłumaczonymi fragmentami.
Plik jest w Wordzie 2007. Czy istnieje jakaś opcja w Déjà Vu by w tworzonym projekcie te fragmenty do pominięcia w ogóle nie były widoczne, tzn. czy mogę je jakoś zaznaczyć w Wordzie, tak by DVX je pomijał. Próbowałam ukrytą czcionką, ale to nie działa.
Wiem, że mogę zaimportować całość tekstu do DVX i po prostu zaznaczać linie "don't send" (jak to zwykle robię), ale przy tej ilości tekstu to sporo dodatkowego klikania i pilnowania by tekst w target nie uległ zmianie. Może jest jakiś sposób?
Z góry bardzo dziękuję za pomoc. Ewa

[Edited at 2011-02-19 14:59 GMT]
Collapse


 
Wolfgang Jörissen
Wolfgang Jörissen  Identity Verified
Belize
Da Olandese a Tedesco
+ ...
Ignore hidden text Feb 19, 2011

Zależy jak ten tekst jest zaznaczony w pliku Word. Jak Ci się udaje formatować wszystkie te kawałki, które nie musisz tłumaczyć, jako tekst ukryty, to możesz w DVX korzystać z opcji "Ignore hidden text". W ten sposób, nie zostaną importowane do projektu, a jednak pojawią się nadal po eksporcie w pliku.

Możesz mi wysłać ten plik prywatnie, to zobaczę co się da zrobić.


 
Evonymus (Ewa Kazmierczak)
Evonymus (Ewa Kazmierczak)  Identity Verified
Polonia
Local time: 22:26
Membro (2010)
Da Inglese a Polacco
+ ...
AVVIO ARGOMENTO
dzięki! działa! Feb 19, 2011

Wolfgang Jörissen wrote:

Zależy jak ten tekst jest zaznaczony w pliku Word. Jak Ci się udaje formatować wszystkie te kawałki, które nie musisz tłumaczyć, jako tekst ukryty, to możesz w DVX korzystać z opcji "Ignore hidden text". W ten sposób, nie zostaną importowane do projektu, a jednak pojawią się nadal po eksporcie w pliku.

Możesz mi wysłać ten plik prywatnie, to zobaczę co się da zrobić.


działa! przetestowałam na próbnym tekście i działa dokładnie tak jak mi potrzeba! czyli nie widać w projekcie, ale widać po eksporcie.
Wolfgang, bardzo dziękuję za pomoc! Nie wiedziałam, że mam to zaznaczyć przy imporcie; wcześniej szukałam w Tools>Options i dlatego poległam.
Jeszcze raz bardzo dziękuję za pomoc
pozdrawiam, Ewa


 


To report site rules violations or get help, contact a site moderator:

Moderatore(i) di questo Forum
Monika Jakacka Márquez[Call to this topic]

You can also contact site staff by submitting a support request »

DVX pomijanie tekstu






Wordfast Pro
Translation Memory Software for Any Platform

Exclusive discount for ProZ.com users! Save over 13% when purchasing Wordfast Pro through ProZ.com. Wordfast is the world's #1 provider of platform-independent Translation Memory software. Consistently ranked the most user-friendly and highest value

Buy now! »
Protemos translation business management system
Create your account in minutes, and start working! 3-month trial for agencies, and free for freelancers!

The system lets you keep client/vendor database, with contacts and rates, manage projects and assign jobs to vendors, issue invoices, track payments, store and manage project files, generate business reports on turnover profit per client/manager etc.

More info »